BIGBANG COSMOS-HAZİRAN

30 Nisan, 2018

Merhaba bigbangci ! Bu ay Bigbang Cosmos yine dopdolu :) Hadi hemen vakit kaybetmeden okumaya başla !

Vee hiiç bitmesin dediğimiz yaz sonunda geldi ! Açık havada dostların ile keyifle vakit geçireceğin uzun akşamlar,açık hava konserleri, uzun zamandır beklettiğin kitapları okuma, tatil hayaline yaklaşma,yaz aşkları, lahana gibi kat kat giyinmenin sona ermesi :)

Bu arada Haziran’ın anlamını biliyor muydun #bigbangci ?

Süryanice sıcak anlamına gelen “hazuran” kökünden gelir. Haziran ayının ingilizce karşılığı olan June, Jüpiter’in eşi Roma tanrıçası Juno’dan gelmektedir.

Bu ay senin için seçtiğimiz Oscar Ödüllü filmi izledin mi? 

WALL-E

 
Günümüzden çok uzak bir gelecekte geçen filmde, insanoğlu aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlamıştır. Çöplerle çevrili dünyayı temizleme görevi sevimli bir robota, Vol.i’ye verilir. İnsanoğlunun bıraktığı çöplerden kendine yeni bir dünya yaratan yalnız Vol.i’nin yalnızlığı, başka bir robot olan Eve’nın gelmesiyle son bulur.  Film tüketim çılgınlığına ve insan türünün kendi yaşadığı doğal çevreye verdiği zararlara dair önemli yorumlar yaparken geleceğin insanlığını teknolojinin esiri olmuş, tembellikten tükenmiş bir profilde çizer. Pixar stüdyolarından çıkan Oscar ödüllü Vol.i sinema tarihinin en önemli animasyonlarından biri olmanın yanısıra önemli bir bilimkurgu filmi olarak kabul ediliyor.
 

Ayın #bigbangcilere özel kampanyasını duydun mu?

Sen onlara bakma canım plüton! bizce hala gezegensin :) Plüton sevenler

 

Haydi Bigbang’a Fry Bird menü kısa bir süre için 13,90 TL…

Not: Alışverişinde uygulamayı kullanarak damga kapmayı unutma !

 

Kendini geliştirmek için bizce bunu okumalısın !:)

2001:Bir Uzay Efsanesi

 

 

"Aman Tanrım, yıldızlarla dolu!"

2001: Bir Uzay Destanı, Bilimkurgu Klasikleri dizisinin bir parçası olarak yeniden İthaki Yayınları'nda! 

Gizemli bir monolit, Ay'ın yüzeyinde gömülü halde bulunduğunda, bilim insanları büyük bir şaşkınlıkla bu monolitin en azından 3 milyon yıllık olduğunu keşfederler. Daha da hayret verici olan, ortaya çıkarıldıktan sonra monolitin Satürn'e doğru güçlü bir sinyal göndermesidir. Bu sinyalin kaynağını öğrenmek için Discovery yola çıkar. Discovery'nin tayfası en iyinin iyisidir ve yanlarında, onlara destek olması için bilinç sahibi süper bilgisayar HAL 9000 de vardır. Fakat Hal'ın programlaması insan zihnine biraz fazla benzemekte ve Discovery'nin her bir parçasının kontrolünü elinde bulundurmaktadır. Monolitin peşinden gitmek istiyorlarsa, bu psikotik bilgisayarla başa çıkmak zorundadırlar.

Arthur C. Clarke'ın Stanley Kubrick ile beraber geliştirdiği, filmle aynı zamanda yazılan bu klasik roman, uzay keşfiyle insan evrimini, yapay zekâyla insanın evrendeki yerinin sorgulamasını bir araya getirdiği kurgusuyla, bilimkurgu yazınında bir dönüm noktası niteliği taşıyor.

 

Ayın Bigbang Club Ürünü

“Big Boss Menü”

Haydi cüzdanını kontrol et Bigboss’u  Bang puanlarınla al !!

BigBangciler'e özel ayrıcalıklar için uygulamayı indir !