Burger Enleri

14 Ağustos, 2018

Burgerin Enleri

Dünyanın Büyük Hamburgeri 2008 yılında bir iş adamı ticari olarak dünyanın en büyük hamburgerini yaptırmak istemiştir. İş adamı bu işin üstesinden gelebilecek yetenekli bir adam bulmuş ve hamburgeri yaptığında ondan satın alacağını söylemiştir.

Amerikalı bir adam tarafından yapılan dünyanın en büyük hamburgeri 84 kg ağırlığındaydı. Adam bu hamburgeri yaptıktan sonra dünyanın en büyük hamburgeri olarak Guinness rekorlar kitabına girmiş hem de tek hamburgerden 699 dolar para kazanmıştır.

Bu rekorun ardından sizin için hamburgerin dünyadaki enlerini derledik. Şimdiden afiyet olsun.

En Dünya Dışı Lezzet

Bıgbang Burger/ Ankara

Sıradanlıkta ve yavanlıktan uzak en lezzetli burger deneyimini en keyifli mekânda yaşamak ve yemezseniz midenizin sizi asla affetmeyeceği bir lezzet için Ankara’ya gelenlerin kesinlikle uğraması gereken bir durak Bigbang Burger!

En Soslu Hamburger

Et suyu güzeldir. Daha çok yiyecek et suyu ile yapılsa daha güzel olur aslında. Ve açıkçası, dilimlenmiş biftek veya kuzu eti ile hazırlanmış hamburgerin içine bolca et suyu sosu koyan Londra’daki hamburger zinciri Dip and Flip’in arkasındaki mantık budur.

En Abartılı Hamburger

Roast burger-Roast Londra da en abartılı hamburgeri yemeniz için iyi bir mekan. Kendinizi büyük bir dilim kızarmış ekmek ile hamburger arasında seçim yapmak zorunda hissediyorsanız, bu hamburger tam size göre. Çünkü evet, temelde hamburger de kızartılmış bir ekmek. Kızarmış sığır eti, kıvırcık lahana, kırmızı lahana, havuç pikkalilesi, yaban turpu kreması ve eritilmiş kaşar ile birlikte biberiye ve sarımsak soslu hamburger…

En Süslü Hamburger

Five Guys/ Dünyanın Her Yerinde

Bu yıl İngiltere’nin en popüler burger zinciri seçildi. Amerikan eklemi, fast food tarzının yanı sıra kaliteli malzemeleri sayesinde Atlantik’in bu tarafında dalgalanmalara neden oldu. İstediğiniz kadar malzeme ekleyebilirsiniz ama kesinlikle oraya aç gidin.

 

Canın Bigbang çektiyse ne duruyorsun #bigbangci ? :)

Haydi bizi bul ve lezzet patlamasını doya doya yaşa !