Burgeri Neden Bu Kadar Çok Seviyoruz?

20 Nisan, 2018

Ekmekle yapılacak şeylerin bir sınırı olmadığının en büyük kanıtı, burgerin tükenmeyen lezzetidir. Arasına birçok şey koyabilir, lezzeti katlayabilir ve midenize güzel bir ziyafet çektirebilirsiniz. Peki, günlük hayatımızda hepimizin sıklıkla yemeyi tercih ettiği burgeri neden seviyoruz?
Türkiye’de ekmek ve et ikilisinden doğan lezzetler düşünüldüğünde, burgerin bu kadar çok sevilmesi pek de şaşırtıcı değil. Burger, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada fanatiklerine rastlayabileceğiniz bir lezzet olarak dikkat çekiyor. 
Ekmeğin yumuşacık hallerine eşlik eden leziz mi leziz et, taze yeşillikler ve erimiş peynirin de eklendiği burger, özel ve çeşitlendirilmiş menüsü ile severlerine yeni sürprizler vaadediyor. %100 dana etinden hazırlanan taze köfteler ise sağlığınız için bir tehdit olmaktan da uzaktır.

Burgerde Özel Lezzetler

%100 dana köfteden oluşan standart lezzetlerle kapıyı aralayabilirsiniz. Özel soslarla bezenmiş, cheddar peyniri, domates, iceberg ve soğanın eşlik ettiği klasik lezzetler, kapınızı çalıyor. Daha leziz ve daha büyük burgerler mi istiyorsunuz? O zaman, iki katı dana köfte, iki katı cheddar peyniri ve füme etin katlanan lezzetini deneyebilir ve neden burger sevdiğinizi hatırlayabilirsiniz.
Sebzenin eşlik ettiği bir burger de sevilmeyecek gibi değil. Farklı lezzetlerin tadına varmak isteyenler için mantar ve köfte ikilisi de, oldukça seviliyor. 
Hellim peyniri, karamelize soğan, köz patlıcan, iceberg, domates ve köfteden oluşan yeni lezzetler, hamburgere hoş bir lezzet katıyor. Sevenleri sıraya girdi bile! Ekşi kremanın, domatesin, acılı arizona sosun, cheddar peynirin, icebergin ve jalapenonun acısıyla tanışanlar, bu lezzetten vazgeçemiyor.  
Bir veya iki köfteyle yetinemeyenler ve cheddar peynirin dört katlı lezzeti, iki kat füme etiyle birlikte, tıka basa doymak isteyenler için beklemektedir. Farklı lezzetlerin peşine düşenler için barbekü sos, füme et, karamelize soğan, big bang sos, cheddar ve dana köfte de, midenize bayram ettirebilir!
Burgerinde tavuk köftenin peşinde olanlar için soğan, mayonez, domates, iceberg, cheddar peyniri hızlı lezzetlerin bir diğeridir. Turşu ile çıtır tavuktan oluşan burgerler de burgeri sevdirmeyi başaran diğer lezzetler arasındaki yerini edinmiştir. 

Canın Bigbang çektiyse ne duruyorsun #bigbangci ? :)

Haydi bizi bul ve lezzet patlamasını doya doya yaşa !