Burgerınıza Eşlik Edecek En Leziz Soslar

05 Haziran, 2018

Düşünün ki, Orta Çağ Avrupa’sından (belki de daha eski bir tarihten) günümüze kadar ulaşan burger lezzeti, bugün fast-food tüketiminin en çok tercih edilen ürünlerinden biri haline geliyor. Hızlı tüketim kadar hızlı bir yarış da bulunuyor ve bu hızlı yarışın en hızlı ve en çok sevilen yiyecekleri de burgerler… Eskiden ekonomik kaygılarla ortaya çıkan bu lezzet, günümüzde daha çok damak tadının getirmiş olduğu bir sükseye sahiptir. Lezzet, paradan daha arka planda bulunuyor denilse yeridir.

Dana eti, tavuk eti ve hatta sebzelerle genişletilen burger dünyası, lezzetin hep en tepesinde bulunuyor. Özel tatlara sahip hamburgerlerin tadı ise sizi mest etmeye yetiyor. Özenle hazırlanan bu hızlı yiyecekler, sağlığınıza da zarar vermiyor. (Etlerin ve diğer malzemelerin taze olma koşuluyla tabii ki.) Burgerın içerisinde kendine yer edinen %100 dana etinden hazırlanan köftenin lezzeti, tavuk köftenin lezzeti veya vegan burgerlerin lezzeti tartışılmaz. Bunlar, lezzet için ana unsurlar olarak gözükebilir. Unutulmaması gereken şey ise iyi bir burgerın iyi bir sos ile tamamlandığıdır. Burgerınıza eşlik eden sos lezzeti arttırmak için en kestirme yollardan bir tanesidir.  

Burgerle Beraber Tüketebileceğiniz Lezzetli 7 Sos

Bağlayıcı gıdalardan uzak ve orijinal bir burgerdan daha ne istenebilir ki? Elbette, iyi bir sos! %100 dana etinizin yanına en leziz sosları da dahil etmek istemez miydiniz?

Bigbang Sos: Daha önce denemediyseniz, bu özel tarifi denemek için çok fazla beklemeyin! Özel karışımlara sahip bu yeni lezzet ile siz de kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz.

Sarımsaklı Sos: Et ile sarımsağın iyi bir dost olduğunu biliyorsunuzdur. Bu sıkı dostluk ortaya oldukça güzel şeylerin çıkmasını da sağlıyor. Denemenizde fayda var!

Karamelize Soğan: Soğan da sarımsak kadar iyi bir arkadaş. Sadece burgerinize değil, diğer çıtır atıştırmalıklarınız için de bu sosu tercih edebilirsiniz.

Arizona Sos: Daha egzotik lezzetler peşindeyseniz arizona sos mutlaka listenizde bulunmalı.

Mantar Sos: Farklı bir şeyler denemek içib hala geç değil! Mantarın lezzetini bir de sos olarak deneyimleyebilirsiniz.

Köz Patlıcanlı Sos: Biraz mangal havası yok mu? Dana et burger ile nefis gidecek bir sos daha..

Bigbang Baharat: Günlük olarak üretilen bu baharatlar ile Bigbang’in lezzet patlamasına tanık olabilirsiniz.  

Haydi eve söyle ve Bigbang lezzetini doya doya yaşa :)

Haydi söyle !

Sipariş Ver