Damak Zevkinizi Katlayan 5 Burger Tarifi

29 Haziran, 2018

Evde yaptığınız denemelerin arasına burgerları da ekleyebilirsiniz. Yeni tariflerle, damak zevkinizin sınırlarını zorlayabilir ve yeni lezzetlerin keşfini yapabilirsiniz. Evde, kendi tarifini bulmak isteyenler için damak zevkinizi katlayan 5 burger tarifi sizlerle…

 

1. Ekmek ve Tavuğun Buluşması

Etle pek arası olmayanlar veya kırmızı et tüketmeyenler, genelde tavukburgerları tercih ederler. Siz de bir tavuk burger severseniz, hem fiyat hem de kolaylığı sebebiyle bu burgerı tercih edebilirsiniz. Öncelikle, tavuğunuzu kıyma haline getirmeli ve ardından baharatlar ile birlikte karıştırdığınız tavuk kıymanızı kızartabilirsiniz. Köftenizi pişirdikten sonra, sosunuzu hazırlayabilir ve domates, cheddar peyniri (biraz eritebilirsiniz), iceberg eşliğinde leziz bir burgera sahip olabilirsiniz. Tavuk burgerinizi, sote şeklinde de hazırlayabilir ve kişniş gibi çeşitli baharatlarla taçlandırarak farklı bir lezzet deneyebilirsiniz.

2. Biraz Otobur – Biraz Vejeteryan

Tavuk etini dahi tercih etmeyenler için sebzelerin kızartılmış hali ile hazırlanmış bir burger de sizi karşılayabilir. Daha farklı lezzetler içinse, mantarlı bir tarif de sizin işinizi görecektir. Tavada veya ızgarada pişirebileceğiniz portobello mantarları, biraz sos ve biraz da yeşillik ile harika görünecektir.

3. Hellim Peyniri İle Taçlanan Et Burger

%100 dana etiyle hazırlayabileceğiniz bu burger, benzerlerinden biraz ayrılıyor. Hellim peyniri, karamelize soğan ve köz patlıcan ile biraz aşırıya kaçabilirsiniz. Tamamıyla farklı lezzetlerin kapılarını aralayan bu tarife özel soslar türetebilirsiniz veya Bigbang Burger’ın Kokpit lezzetini Bigbang Sos’un mükemmel lezzetiyle deneyimleyebilirsiniz.

2.  Biraz Acıya Ne Dersiniz

“Acı benim göbek adım” diyenler için dana köfte ile acılı arizona sos mükemmel ikiliyi oluşturuyor olabilir. Biraz da jalapeno ile 3+1 lezzetlere merhaba diyebilirsiniz. Ekşi kreması ve cheddar peynirine eşlik eden domatesi ve icebergi ile kesinlikle yeni bir lezzet!

4. Etibol Burger

Biraz daha bol etli burgerlar seviyorsanız, köftenizin miktarını fazla tutabilir ve burgerlerinizi daha lezzetli kılabilirsiniz. Bir yerine iki köfte hazırlayabilir ve burger ekmeğinizin arasına yerleştirebilirsiniz. Cheddar peyniri, iceberg ve özel soslarla burgerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bütün bunlarla uğraşmak yerine, arkadaşınızı kapıp Bigbang Burger’ın yeni ve leziz lezzetlerini deneyebilir ve lezzet patlamasına tanık olabilirsiniz!

 

BigBangciler'e özel ayrıcalıklar için uygulamayı indir !