Elvis Presley Hakkında Bilinmeyenler

06 Temmuz, 2018

Rock’n Roll ruhunu derinlerde yaşayanlar bilir ki bu efsanenin en bilinen ve sevilenlerinden bir tanesi, Elvis Presley’dir. Elvis, rock müziğin kralı olarak anılan ve adeta müzikle vücut bulan bir isim olarak göze çarpıyor. Şöhretin parıltı hâli, ünlü dünyasında zirveye oturmuş bu isimleri daha ilginç kılıyor. Yalnız, onları ilginç kılan sadece ünlü ve yeni bir müzik akımını kovalayışları değil, aynı zamanda bilinmeyenleri ve ortaya çıktığında şaşırtan gerçekler. İnternet sayesinde birçok bilgi çabucak yayılsa da, bilmeyenler içn Elvis Presley hakkında bilinmeyen veya ulaşılmayan bilgiler bulunuyor.

 

Elvis Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek

Elvis Presley’in kıpır kıpır ve yakışıklılığıyla kızları delirten imajının arkasında çok daha karmaşık ve ayrıntılarla dolu bir dünya bulunuyor. Mississippi’de doğan bu asi çocuk, belki de birçok kişiyi kendisine hayran bırakacağından habersizdi. Aynı zamanda, ona hayran olacak kitleler de onun yaşamından bihaberdi…

1. Biraz Utangaç!

Rock müzikseverlerin gönlünde taht kurmuş olan Elvis, 12 yaşındayen yerel bir radyo istasyonu ona program esnasında canlı bir şarkı söylemesini teklif eder. Elvis ise bu teklifi utangıçlığı nedeniyle reddetmiştir.

2. Mükemmeliyetçi

Yaptığı müziğin mükemmel olması için oldukça çaba sarf ediyordu. Öyle ki, Hound Dog’u kaydetmek için tam 31 girişimde bulunduğunu biliyor muydunuz?

3. Kendini Güvene Alıyor

Elvis, kartlarını güvenli oynamak istiyordu. Bu yüzden, bir haçı, Davut’un Yıldız’ı ve boynunun etrafında İbranice bir Chai sembolüne sahipti. Böylece, kendince bir tekniğe bağlı kalarak cenneti kaçırmayacaktı (!)

4. Her Zaman Kral Değildi

Şaşırtıcı olabilir ancak, Elvis müzikte her zaman başarılı değildi. Lise dersinde müzik konusunda başarısızdı. Sessiz ve yabancı olarak kabul ediliyordu. 1954’te bir müzik grubu için başvurdu ancak, reddedildi. Ayrıca, müzikleriyle ünlü olana kadar oldukça zor bir dönem geçirmişti. Ailesinin maddi durumu yetersizdi ve istediği birçok şeye sahip olamıyordu.

5. Dövüş Sanatlarıyla İlgili

Elvis Presley ile ilgili bir başka ilginç gerçek ise 1958’de dövüş sanatları eğitimi almasıdır. 1958’de Almanya’daki ordu görevleri sırasında bu eğitimi almıştır. Dönüşünde ise Kara Kuşak ile ödüllendirilmiştir.

6. Uyurgezer

Elvis, küçük yaşlarda iken uyurgezerdi. Çeşitli uyku bozuklukları vardı ve bu durum ordudayken de devam etti. Bütün gece uykusuz kaldığı için sabah erken kalkmak da onun için hayli zordu.

7. Bir İkizi Vardı

Doğduğunda, Jessie adında bir ikiz kardeşi daha olmuştu ve doğumdan kısa bir süre sonra hayatını kaybeden küçük kardeşi, onun başarılarının hiçbirine tanık olmamamıştı.

8. Haraç Şarkılar?

Elvis Presley ile ilgili bir başka tuhaflıksa, Freddie Mercury’nin ona haraç olarak bir şarkı yazmasıdır. Mercury, Crazy Little Thing Called Love adlı şarkıyı Elvis’e 10 dakika içerisinde yazmıştır.

9. Damat: Michael Jackson

Elvis Presley’in damadı, müziğin bir diğer popüler ismi Michael Jackson idi. 1996 yılında Elvis’in kızı olan Lisa Marie Presley ile evlendi.

10. İlginç Ölümü

16 Ağustos 1977’de öldüğünde, gerçek ölüm sebebi hala bilinmiyordu. Resmi olarak kayıtlara geçen bilgi ise kendisine kalp krizi geçirten ilaçlardan aşırı doz almasıydı.

Haydi eve söyle ve Bigbang lezzetini doya doya yaşa :)

Haydi söyle !

Sipariş Ver