En İyi Rock’n Roll Müzikleri Ruhunuzu Hareketlendirin

20 Nisan, 2018

Farklı duruşu ve bir dönemi değiştiren ve hala değiştirmeye devam eden notalarıyla Rock’n Roll, şüphesiz müzik tarihinin en önemli unsurlarındandır. Hayatınızın bir döneminde mutlaka dinlediğiniz Rock and Roll, neden müzik dünyasında bu kadar önemli? Neleri değiştirdi? Esasında, elektronik gitarların ortaya çıkışıyla birlikte kitlelere yayılması hızlanan Rock müzik, Afrikalıların hristiyanlaştırılmasıyla birlikte iki kültürün birbiriyle harmanlanmasıyla ortaya çıktı denilebilir. Blues, Rock müziğin ortaya çıkmasında önemli bir yer tutar.

Rock’n Roll, bünyesinde birçok müziği barındırır. Rock müziği oluşturan alt türler dâhi, kendi aralarında da türlere ayrılmışlardır. Ruhunuzu hareketlendirecek en iyi Rock’n Roll şarkıylarıyla siz de müziğin tadına varabilirsiniz. Bir döneme damgasını vuran en iyi rock şarkıları şimdi keşfedebilirsiniz.

En İyi ve En Popüler Rock Şarkıları

1. Elvis Presley – Heartbreak Hotel: Rock şarkıların kralı olarak bilinen Elvis Presley ile giriş yapılabilir. Elvis Presley’in her şarkıının ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu bilsek de, 1972 yılında dinleyiciyle buluşan Heartbreak Hotel, en hit şarkılarından biri olarak göze çarpıyor.

2. The Beatles – Hey Jude: Rock müziğin de oldukça önemli bir yere sahip olan The Beatles’in Hey Jude şarkısı da en sevilen ve en iyi şarkılardan biridir.

3. Nirvana – Smells Like Teen Spirit: Nirvana’nın rock müziğinde kendini göstermesiyle birlikte, sevilmesi de çok uzun sürmedi. Smells Like Teen Spirit, en çok sevilen şarkılardan bir tanesi olarak biliniyor.

4. The Who – Won’t Get Fooled Again: 1971 yılında The Who, Won’t Get Fooled Again ile ortalığı yıkıp geçiyordu.

5. Led Zeppelin – Stairway to Heaven: Rock müziği Led Zeppelin’siz geçmek olmaz. Rock müziğin en iyi introları arasında sayılabilecek bu şarkı, Rock’n Roll’un sevilenlerindendir.

6. Queen – Bohemian Rhapsody: Şarkının içerisindeki sololar ve riffler, insanın içine işlemektedir. Satanizme de değinen bu şarkı popüler rock müzikleri arasındadır.

7. Guns N’ Roses – Sweet Child O’Mine: 80’ler Guns N’ Roses için bir parlama dönemiydi. Müzik raflarının en çok satanlarından biri de Sweet Child O’Mine idi.

8. Deep Purple – Smoke on the Water: 1972 yılında Deep Purple’ın Smoke on the Water şarkısı da büyük çıkış yapan ve sevilen şarkılardan bir tanesi oldu.

9. Lynyrd Skynyrd – Free Bird: 86 yılının Alabama konserlerinde binlerce kişinin hep bir ağızdan söylediği şarkılardan bir tanesi de Free Bird’dü.

10. Pink Floyd – Comportably Numb: İnsanı mest eden ve şarkı sözleriyle içinize işleyecek bir başka Rock müziği eseri ise kuşkusuz kapanışı yapan Comportably Numb olacaktır.

 
 

Canın Bigbang çektiyse ne duruyorsun #bigbangci ? :)

Haydi bizi bul ve lezzet patlamasını doya doya yaşa !