Evde Ranch Sos Nasıl Yapılır?

13 Nisan, 2018

Baharatlarla bezenmiş kızarmış tavuğunuzun yanına, ketçap ve mayonez gibi standart lezzetleri koyabilirsiniz, ranch sos da… Dışarı çıkmaya vaktiniz yoksa ve farklı lezzetler denemeyi seviyorsanız, evde ranch sosunuzu hazırlamak için kolları sıvayabilirsiniz. Üstelik, katkı maddesi de olmadan hazırlayacağınız ranch sos, sağlığınızı da olumsuz etkilemiyor. Sosunuzun karmaşık olmayağı garantisi de verilebilir.

Dışardan yerken sıklıkla rastlayabileceğiniz ranch sosu evde kendiniz de kolayca hazırlayabilirsiniz Fast-food dükkanlarında patatesinizin yanına istemeyi es geçmediğiniz ranch sos tarifi için kağıt kaleminiz hazırsa, işe koyulabilirsiniz.

Malzeme Listeniz:

  • Ortalama 8 kaşığı mayonez
  • 2 yemek kaşığı süzme yoğurt
  • 1,5 tatlı kaşığı limon
  • 4 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı karabiber ve tuz
  • 3-4 dal dereotu, maydonoz ve elbette eşsiz lezzetiyle fesleğen
  • 4 diş sarımsak

Malzemeleri hazırladıysanız, püf noktalar için hazır olun! Sarımsakları soyarak işe başlayabilirsiniz. Sarımsaklarınızı soyduysanız, yeşillikleri ince ince doğrayarak ranch sos için hazır hâle getirebilirsiniz. İnce ince doğradığınız fesleğen, maydonoz ve dereotu bir kasede toplanabilir. Sarımsakları da ince ince kıyabilir veya daha kolay olması için rendeleyebilirsiniz. Diğer malzemelerinizi de bir kasede birleştirerek çırpmaya başlayabilirsiniz ve ranch sosunuz hazır! Sosu bir kaba aktardıktan sonra, kısa sürede tüketmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Sosunuzu ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında muhafaza ederek koruyabilirsiniz.

Ranch Sosunuzu Ne ile Yiyebilirsiniz?

Hazırlamış olduğunuz ranch sosunuzu sadece patates ile yemek zorunda değilsiniz. Farklı çıtır lezzetler ile de ranch sosu deneyebilirsiniz. Pizza ile de şahane oluyor diyenler yok değil. Cipsle birlikte deneyebileceğiniz ranch sos ile farklı lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Sosunuzu tek başına da yemek zorunda değilsiniz, barbekü sosun da eşlik edeceği çıtır lezzetler ile lezzeti katlayabilirsiniz.

BigBangciler'e özel ayrıcalıklar için uygulamayı indir !