Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 10 Rock’n Roll Filmi

29 Nisan, 2018

Güzel bir akşamı, güzel bir film ile veya güzel bir müzik ile taçlandırabilirsiniz. Sevdiklerinizle beraber izleyeceğiniz bir film veya dinleyeceğiniz müzik, inanın o günü daha güzel bir hâle getirecektir. Üstelik, sadece birini seçmek zorunda da değilsiniz. Hem müziği hem de film keyfini seçmek istiyorsanız, ölmeden önce izlenmesi gereken 10 Rock’n Roll filmine göz atabilirsiniz.

 

 

10. The Boat That Rocked (Rock’N Roll Teknesi)

2009 yılında izleyicinin karşısına çıkan bu The Boat That Rocked, okuldan atılınca hayatında bir yön bulabilmesi için büyükbabasının yanına gönderilen Quentin’in hikayesini anlatıyor. Quentin hakkında kimsenin pek fazla bilmediği şey ise Kuzey Denizi’nin ortasında yaptığı yayınlarla rock’n roll severlere ulaşan bir DJ grubunun başında durduğudur. Üstelik bu radyo, korsan yayın yapmaktadır ve Radio Rock ismiyle anılmaktadır. DJ kadrosunun tamamı rock’n rollcudur.

9. School of Rock (Hababam Rock)

Hayatını Rock müziğine adamış bir adam ve elbette peşini bırakmayan bir takım problemler bu filmin ana temasını oluşturuyor. Grubundan ayrılmak zorunda kalan Finn, kendisini bir müzik öğretmeni olarak bulur. Müzisyen kimliği şimdi çok farklı yönlerde şekillenecektir ve kazanmak için artık sadece kendisi için çabalamayacaktır.

8. The Doors

İsminden de anlaşıldığı üzere, film The Doors üzerine yapılmıştır. The Doors’u en iyi şekilde anlatan ve oldukça iyi bir biyografik film olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Filmde asıl ön plana çıkan şeyse solisleri Jim Morrison oluyor. Grup farklı yönleriyle ele alınıyor ve ince bir şekilde filmde işleniyor.

7.  Rock’n Roll High School

Vince Lombardi Lisesi’nde geçen film, Rock’n Roll müziğinin oldukça popüler olduğu bir yerdir. Bir sürü öğrenci Rock’n Rollcudur ve bu öğrencilerin başını Riff Randle çeker. Rock and Roller repliği bu film ile hafızalara kazınmıştır.

6. The Buddy Holly Story

Birçok ödülün sahibi olan bu film, Buddy Holly’nin çok kısa ömrüne ve şöhretine odaklanıyor. Bir uçak kazasında genç yaşta ölen Buddy Holly’nin yaptığı işlere bu film ile tanık olabilirsiniz. Buddy Holly, Rock and Roll’un şarkıcı ve şarkı yazarlarından biriydi.

5. Tenacios D in the Pick of Destiny (Kaderin Penası)

Rock müzik severler için bir başka film önerisi ise Venedik’te tanışan iki gencin rock müzik grubu kurmasıyla gelişen olayları anlatıyor. Gruplarının adı ise Tenacious D’dir ve menajerleri onları dünyanın en ünlü rock grubu yapmak istemektedir.

4. Almost Famous (Şöhrete İlk Adım)

Dört dalda ödül sahibi olan bu film, William adındaki gencin müzik tutkusunun ardından gitmesini ve bunun için gösterdiği çabayı konu almaktadır. En İyi Senaryo dalında da ödülü kazanan film, dönemin müzik anlayışını ve yaşantısını oldukça çarpıcı bir şekilde yansıtmaktadır.

3. Taking Woodstock

Rock müziğin en çok parladığı ve tırmanışa geçtiği 1969 yılında Everest Woodstock Festivali, barış sesleriyle kendisini göstermektedir. Hippi nesli, sosyalizm, özgür aşk ve devrim çığlıklarıyla ortalıkta dolaşmaktadır. İşte bu süre zarfında bir menajer de bu festivalde bir şeyler yapmak ister fakat önüne engeller çıkacaktır…

2. The Filth and the Fury

Julien Temple’ın yönettiği film Sex Pistols’ı konu almaktadır. Belgesel tadındaki filmde, yine Sex Pistols grubu üyeleri oynamaktadır. Film gerçekçi sahneleriyle dikkat çekmektedir.

1. Kurt Cobain: About a Son

Kurt Cobain hakkında duymadığınız şeyler varsa hiç bilinmeyen röportajlarını ve daha birçok şeye bu filmde rastlayabilirsiniz. Cobain’in gençliğine, çocukluğuna ve müzik yeteneğini keşfedeşine kadar birçok şey bu filmde sizleri karşılıyor.

 

Haydi eve söyle ve Bigbang lezzetini doya doya yaşa :)

Haydi söyle !

Sipariş Ver