Sağlıklı Burger Nasıl Olmalıdır?

09 Nisan, 2018

Sağlıklı Burger Nasıl Olmalıdır?

Fast-food sektörünün can damarını oluşturan burger, dışarıda yenen yemeklerin en sevileni olarak göze çarpıyor. Burger, Türkiye’de benimsenmiş bir lezzet olmasına karşın iyi bir burger yemek için tercihlerin de iyi bir şekilde yapılması gerekiyor.

Burgerin lezzeti kadar, sağlıklı olması da önem arz ediyor. Sağlıklı burger mi? soruları kafanızı kurcalıyor olabilir. Evet, sanıldığının aksine her burger sağlıksız olacak diye bir kural yok. Fast-food sektörü, bu lezzeti sevenler için alternatifleri geliştirmeye devam ediyor. İyi bir et, etin tazelği ve ekmek gibi detaylara dikkat etmek gerekiyor. Bunlar daha çok lezzet kısmını kapsasa da, sağlıklı burger için et, en önemli unsuru oluşturuyor.

Sağlıklı Burger İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sağlıklı bir burger için dikkat etmeniz gereken ilk şey, köftede kullanılan et olacaktır. Etin ne şekilde hazırlandığı, içerisinde ne olduğu ve tazeliği önemlidir. Dondurulmuş gıdalar için uzmanlar sağlık için bir tehlike arz etmediğini belirtmekle birlikte, çözüp tekrar dondurmanın veya hemen kullanılmadığı taktirde, çeşitli riskler barındırdığının altını çiziyor. Yani, sağlığınız için tercihiniz yine doldurulmamış etlerden yana olmalıdır.

Etlerin taze olması, zaten bilinen ve dikkat edilmesi kesinleşmiş bilgiler arasında yer alıyor. Fast-casual, yani günlük tüketime yönelen burger firmaları, sağlıklı burgerleri müşterilerine özenle sunmaktadır. Bekletilmeksizin, anlık olarak sunulan burgerler, sağlık açısından önemli olduğu kadar burgerin lezzetini de koruyacak ve katlayacaktır. Ayrıca, vejeteryan ürünlerin içerisinde yer alan ve sebzelerden oluşan burgerleri de sağlığınız için tercih edebilirsiniz.

 

BigBangciler'e özel ayrıcalıklar için uygulamayı indir !