Ülkelere Göre Burger Tercihleri

13 Nisan, 2018

Hangi Ülke Hangi Burgeri Seviyor?

Burger tercihlerinin, hatta burger servisi yapan restoranlardaki fast-food gıdaların bile, ülkelere göre farklı olduğunu biliyor muydunuz? İşte o tercihler;

1. Singapur, Güney Kore

Bazı fast-food firmaları Asya ülkelerindeki yeme alışkanlıklarını baz alarak burgerleri de o çizgide şekillendirmektedir. Burgerlerin pirinçten yapıldığı Singapur, farklı lezzetlerin örneklerinden bir tanesidir.

2. Hindistan

Herhangi bir et yasağı yok, ancak Hindistan’da et yerine tavuk kullanılıyor. Burgerler de bunun bir parçasını oluşturuyor. Sebze parçacıklı burgerler veya paneerli (iyice kızartılarak hazırlanan ev yapımı kaşar) bir pide düşünebilirsiniz.

3. Almanya

Hamburger bifteği olarak tanımlayabilen bu lezzet, küçük parçalar halinde doğranmış ve 18. Yüzyılın pişirme tekniğiyle oluşturulan biftekten oluşmaktadır.

4. Meksika

Amerikan burgerin aynısı olarak belirtilen bu burgerin üzerinde kızarmış jambon, peynir ve yanı sıra jalapenos ve avokado dilimleri bulunduruyor.

5. Avustralya

Burada bir burger istenildiğinde, size sunulacak burgerin içeriğinde domates, marul, kırmızı soğan ve turşu olacaktır. Bunların yanı sıra ananas, dilimlenmiş pancar ve kızarmış yumurta ile de karşılaşabilirsiniz.

Türklerin Burger Tercihi

İnternet üzerinden sipariş verebileceğiniz yemek sitelerin verilerine göre; çocuk menülerinin ve mni burgerlerin alıcısı büyük oranda kadınlarken, erkekler ise ıslak hamburgeri tercih ediyor. Şaşırtıcı bulunan durum ise burgerin yanında, ayran tercih edilmesi oluyor. Tavuk burger tercihleri de, kadınların çoğunlukla yemeyi tercih ettiği fast-food ürünleri arasında bulunuyor.

Büyük boy siparişlerin de genellikle erkekler tarafından verildiği, yapılan araştırmalarda gözükmektedir. Burger siparişlerinde, menüler de büyük bir yer tutuyor. Verilen siparişlerin yarısının menü siparişinden oluştuğu söylenebilir. Peki senin burgerin hangisi?

BigBangciler'e özel ayrıcalıklar için uygulamayı indir !