Yazları Daha Eğlenceli Hale Getiren 10 Rock Festivali

01 Haziran, 2018

Yaz ayların yaklaşmasıyla birlikte, birçok etkinlik ve festival de beraberinde gelmeye başladı. Yazın sıcaklığını ve enerjisini özleyenler için organizasyon firmaları durdurak bilmiyor ve birbirinden eğlenceli festivalleri ayağınıza kadar getiriyor. Söz konusu yazın eşsiz sıcaklığı olunca, müziksiz de olmaz. Rock N’ Roll ruhunu dibine kadar yaşayabileceğiniz ve yazları daha eğlenceli hale getiren 10 Rock Festivali ile siz de güzel bir tatil geçirebilirsiniz. İşte o festivaller…

 

 

1. Zeytinli Rock Festivali

Belki de ülkemizin en popüler rock festivallerinden bir tanesidir. Her sene yüzlerce gencin bir araya geldiği, Zeytinli Rock Festivali nice kamplara tanık olmuştur. Genellikle Ağustos ve Eylül aylarında sizi karşılayan festival için biletlerine kampı da dahil edebilirsiniz. Böylece kamp için ayrıca uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kombine + Kamp fiyatı 2018 yılı için 150 TL olarak belirlenmiştir.

2. Rock am Ring & Rock im Park

1985 yılından bu yana düzenlenen bu rock festivali ise yine birçok ünlü isme ev sahipliği yapıyor. 1 Temmuz ve 3 Temmuz 2018 tarihinde bir yenisi daha düzenlenecek olan festivalin bir ayağı Nünbugring – Eifel’de bir ayağı ise Nürnberg – Zeppelingeld’de olacak. Foo Fighters, Thirty Seconds to Mars ve Gorillaz gibi gruplar da bulunuyor.

3. Super Bock Super Rock

Portekiz’de düzenlenen bu rock festivali de oldukça ünlü bir organizasyon olarak öne çıkıyor. SBSR, ilk defa 1994 yılında yapılmıştı. 2018 yılında tekrar düzenlenecek olan festival 19 Temmuz ve 21 Temmuz tarihleri arasında düzenleniyor. Bilet fiyatları ise 55 Euro ve 260 Euro arasında değişiklik gösteriyor.

4. Rock Fest Barcelona

5 Temmuz ve 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan Rock Fest Barcelona 2018 yılının en çok beklenen rock festivalleri arasında yer alıyor. 5.si düzenlenecek olan festival, Julio’da meraklılarıyla buluşuyor. Detaylar için festival sayfasını takip edebilirsiniz.

5. Helfest

22 Haziran ve 24 Haziran tarihleri arasında düzenlenen bu festival, Heavy Metal ruhunu deneyimleyebileceğiniz en iyi yabancı rock müzik festivallerinden bir tanesidir. Avenged Sevenfold, Iron Maiden, judas Priest, Marilyn Manson, Hollywood Vampires gibi birçok grup bu festivalde dinleyicisiyle ve izleyicisiyle buluşuyor.

6. Bilkent Rock Festivali

İlk olarak 2017 yılında düzenlenen rock festivalinin ikincisi Nisan 2018’de tekrar gerçekleşiyor. 29 Mayıs’da gerçekleşecek olan festival, 12:00 – 22:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

7. Pinkpop

Dünyanın en eski rock festivallerinden olan Pinkpop, bu yıl 15 Haziran 2018 ve 17 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Landgraaf Hollanda’da gerçekleşecek olan festivalde Foo Fighters & Pearl Jam, Bruno Mars gibi isimler bulunuyor.

8. Bloodstock

Festival tadında bir tatil için daha uzak yerlere gitmek isteyenler için Derbyshire – İngiltere’de düzenlenecek olan festival, İngiltere’nin en büyük ve bağımsız metal müzik festivali olarak öne çıkıyor. Metal müziğin tadına varmak için bu festivali kaçırmayın!

9. Çukurova Rock Festivali

10 Mayıs ve 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen rock festivali ise Adana Galeria Avm’de takipçileriyle buluştu. Kamp + Kombine fiyatı 2018 için 110 TL olan festival her sene düzenlenmeye devam ediyor

10. Bodrum Rock Festivali

Türkiye’nin en çok beklenen bir diğer rock festivali ise Bodrum Rock Festivali’dir. Her yıl Temmuz ayında düzenlenen festival için 2017 yılında 1 gün için 55 TL talep ediliyordu. Tanınmış birçok Türk rock grubuna ve sanatçısına bu festivalde rastlamak mümkün!

 

Canın Bigbang çektiyse ne duruyorsun #bigbangci ? :)

Haydi bizi bul ve lezzet patlamasını doya doya yaşa !